NIMLT
2012-08-28 20:10
Sveiki, bandau naudotis jūsų sistema ir man buhalterė davė man dėl faktūros šablono pastabų.

Paskaitęs forume nelabai supratau ar galima susikurti savo SF šabloną?

Kadangi man reikės siųsti faktūras ir anglų kalba tai buhalterė man rekomendavo angliškoje faktūroje rašyti abiem kalbomis iš karto pvz. "Quantity/Kiekis".

Ir sakė, kad reikia įrašyti tos dienos valiutos kursą, kai sąskaita rašoma užsienio valiuta.

Kadangi esu ne PVM mokėtojas rekomendavo visvien įtraukti eilutę "PVM kodas: ne PVM mokėtojas"

Ar įmanoma pačiam tokius pakeitimus pasidaryti?

O gal visa tai nebūtina?
Tomas Aleksiejūnas
2012-08-28 21:11
Buhalterė turi remtis norminiais aktais, tada galima diskutuoti. Kitokie argumentai, tai tiesiog tušti žodžiai.

Vienam dokumente rašyt dviem kalbom, gal ir geras patarimas, bet labai painus gautųsi dalykas.

Visa kita, tai papildoma informacija, kurią nori rašai nori nerašai. Jei jau ant SF spausdinam, kad ne PVM mokėtojas, tai gal ir parašom, kad ne kosmonautas ar kas dar nesi.

Sistemoje laukų pavadinimų redaguoti nėra galimybės.

Pagal Buhalterinės apskaitos įstatymą privalomi tokie rekvizitai:

http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=430778

13 straipsnis. Apskaitos dokumentų rekvizitai
1. Privalomi šie apskaitos dokumentų rekvizitai:
1) apskaitos dokumento pavadinimas;
2) ūkio subjekto, surašiusio apskaitos dokumentą, pavadinimas, kodas;
3) apskaitos dokumento data;
4) ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio turinys;
5) ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio rezultatas pinigine ir (arba) kiekybine išraiška. Jeigu ūkinės operacijos arba ūkinio įvykio rezultatas nurodomas kiekybine išraiška, turi būti nurodyti mato vienetai;
6) asmens (-ų), kuris (-ie) turi teisę surašyti ir pasirašyti arba tik pasirašyti apskaitos dokumentus, vardas (-ai) arba pirmoji (-osios) vardo (-ų) raidė (-ės), pavardė (-ės), parašas (-ai) ir pareigos.
NIMLT
2012-08-29 00:20
Atsiprašau, nenorėjau įžeisti. Tiesiog domėjaus dėl galimybės pasimodifikuoti SF. Dėkui už info.
NIMLT
2012-08-29 09:25
Sveiki dar kartą. Pastebėjau, kad įdėjote lietuviškoje versijoje "Ne PVM mokėtojas". Angliškoje liko lietuviškai. Jeigu įmanoma būtų išversti į "Not VAT payer", googlinau lyg ir taip rašo angliškai, bet ar čia tikrai teisingas vertimas, nežinau. Ačiū.
Tomas Aleksiejūnas
2012-08-29 09:29
Sveiki. Ten ne aš įdėjau, o Jūs į PVM kodo lauką įvedėte šį terminą, todėl jį ir rodo.
NIMLT
2012-08-29 10:45
oooo jo atsiprašau :P radau pats išeitį...
NIMLT
2012-08-29 11:56
Dėkoju už greitus atsakymus, beveik viską susiradau ir išsprendžiau.

Sukūrus faktūrą, peržiūrint ją puslapyje, tos dienos valiutos kursas yra rašomas ("Valiutos kursas 2012-08-29 EUR/LTL 3.4528"), bet spausdinant jo nebėra.
Nustatymuose yra tik pasirinkimas spausdinti pagrindinę valiutą "Papildomai rodyti pagrindinę valiutą sąskaitoje", bet ne valiutos kursas.

Aš apie tai neišmanau ir nežinau kokiais aktais remiasi buhalterė prašydama tam tikrų pakeitimų iš manęs, bet ji rašo, kad "Reikia BUTINAI rašyti sąskaitos išrašymo dieną galiojantį buhalterinį valiutos kursą http://www.lb.lt/exchange/default.asp. Tai privaloma buhalteriškai."
Ar ateityje bus įmanoma tokia opcija?
Jaroslavas
2012-08-29 12:28
Mes rašom sąskaitą eurais ir niekas nereikalauja to kurso, juk šalia sumos eurais (ar kita valiuta) parašyta suma litais - kam reikia gali padalinti ir pasižiūrėti kursą :)
Tomas Aleksiejūnas
2012-08-29 12:32
Negalvokit, kad aš įsižeidžiu :)

Tačiau buhalterė, kuri remiasi tik žodžiais "BŪTINAI REIKIA", o ne nuoroda į teisės aktą, yra keista buhalterė :)

Aš pripažįstu, kad ne viską žinau kas kaip veikia šiame pasaulyje ir galiu klysti, todėl ir prašau parodyti kur tai parašyta.

Greičiausiai valiutos kursą bus galima įsikelti į sąskaitos aprašymo lauką, kaip ir kitus panašius dalykus.
NIMLT
2012-08-29 17:12
Super!

Geriausia būtų pačiam viską išmanyt, bet tam nėra laiko... :P

To: Jaroslavas - jei iš jūsų niekas nereikalauja tai ir aš išgyvensiu.
Tomas Aleksiejūnas
2012-08-30 11:48
NIMLT, daug išmanyt čia nereikia. Apskaitoje reikia vadovautis pagrindine taisykle - ar pagal tavo surašomus dokumentus ir daromus įrašus registruose galima atsekt (įvertint) įmonės veiklą ir sudaromus sandorius. Jei taip, vadinasi viskas gerai. Jei ne vadinasi - blogai :)

Net jei ir padarysi formalų pažeidimą, kažko neįrašydamas, tačiau dokumente bus atskleista pakankamai informacijos apie sandorį, viskas bus OK!

Lietuvoje, kaip ir kitame civilizuotame pasaulyje galioja Turinio viršenybės prieš formą principas!
Aiwei
2012-10-30 21:45
Skirta adminui

Asmeniskai pats uzsiemu prekyba susijusia su exportu ir jei tavo klientas yra anglekalbis ir nori, kad jis suprastu kas toje saskaitoje parasyta, yra PRIVALOMA kad butu ir lietuviu kalba, kitu atveju, saskaita laikoma NEGALIOJANTI.

Pameginkit deklaruoti mokesciuose toke saskaita arba pasiskambinkite 1882 ir tuo isitikinsite.
Tomas Aleksiejūnas
2012-10-31 09:41
Jūs man paaiškinkit ką reiškia sąskaitą "deklaruoti mokesčiuose"?

Dar paaiškinkit ką reikškia "laikoma negaliojanti"? Čia reikia suprast, kad VMI laiko negaliojančiomis įmonės išrašytas pardavimo sąskaitas ir sumažina apmokestinamąjį pelną ta suma? Ir dar sugrąžina sumokėtą pelno mokestį?

Jei VMI trūksta vertimo, galite segti dvi sąskaitas - lietuvišką ir anglišką. Jos turės analogišką numeraciją ir analogišką informaciją. Niekur neparašyta, kad apskaitos dokumentas turi būti išrašytas ant vieno puslapio.

Yra "Savos ataskaitos". Ten galite susikurti sąskaitą ir aprašymus nors ir penkiomis kalbomis.

Paskui pagalvosiu apie vartotojo galimybę pervadint bet kuriuos laukus. Nes kiek žmonių, tiek skirtingų poreikių.

sva
2012-12-02 18:14
Sveiki,
Ar yra galimybė padidinti prekės/paslaugos simbolių įvedimo skaičių. Šiuo metu yra 250, bet to nepakanka.
Tomas Aleksiejūnas Admin
2012-12-03 11:00
Nebus plečiamas tas laukas.
Naujausios žinutės