Sukurtas kainų nustatymo funkcionalumas

Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-13 23:15
Sukurtas naujas funkcionalumas prekių ar paslaugų kainų nustatymui.

Jį rasite meniu Prekės->Kainos. Pagal suskirstymą "Pardavimo kainos ir pirkimo kainos" atskirsite kurios kainos skirtos pardavimams, o kurios pirkimams.

Pardavimo kainos

Pardavimo kainas dabar galima nustatyti šiais būdais (sistemoje vadinama "Skaičiavimo bazė"):

1. Fiksuota kaina - paprasčiausias metodas. Kokią kainą įvedate, tokia ji bus parinkta pardavimo sąskaitoje.

2. Paskutinė pirkimo kaina - kaina paskaičiuojama (pridedant nustatytą antkainį) pagal paskutinę pirkimo sąskaitą faktūrą. Kaina perskaičiuojama jos įvedimo metu arba sukuriant naują pirkimo sąskaitą.

3. Vidutinė savikaina - galima taikyti tik prekėms, nes paslaugos nėra sandėliuojamos. Pajamuojant arba nurašant (parduodant) prekes yra paskaičiuojama vidutinė savikaina ir prie jos pridedami nustatyti antkainiai.

Kainas galima nustatyti tiek visiems pirkėjams bendrai bei kažkuriai pirkėjų grupei. T.y. viena pardavimo kaina bus visiems pirkėjams, o nustatytai grupei kita kaina.

Kainoje yra svarbi valiuta - į sąskaitą atkeliama tik tos valiutos sąskaita, kuri buvo nurodyta kailininke. Jeigu pardavinėjate prekes pvz. LTL ir EUR, tai šiomis dvejomis valiutomis reikia nustatyti pardavimo kainą.

Tačiau tai negalioja kainų perskaičiavimams. Pvz. Jei nustatyta pardavimo kaina LTL, o perkate EUR, tai pirkimo kaina bus konvertuota ir pardavimo kaina perskaičiuota litais.


Antkainių skaičiavimas

Antkainį galima įvesti procentais arba litais (valiuta). Arba ir procentais ir litais.

Skaičiavimo formulė: Skaičiavimo bazė * Antkainis % + Antkainis valiuta = kaina

T.y. galutinė kaina paskaičiuojama bazę (paskutinio pirkimo kainą arba savikainą) padauginus iš antkainio procento koef. ir pridedant antkainį valiuta.

Pvz. bazė 50 LTL, antkainis 20%, antkainis valiuta 1 LTL
50 LTL * 20% + 1 LTL = 11 LTL (antkainis)
50 Lt + 11LT = 61 LTL (kaina)

Pirkimo kainos

Pirkimo kainas galima nustatyti tik įvedant konkrečią sumą. Kaina gali būti nustatyta visiems tiekėjams ir konkrečiam tiekėjui. Pirkimo kainos nėra perskaičiuojamos.
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-13 23:19
Jei pardavimo kaina yra nustatyta pagal paskutinę pirkimo kainą arba vidutinę savikainą, užvedus pele ant [i] ženkliuko galite pažiūrėti kokiu pagrindu buvo paskaičiuota kaina.

Jei ženkliukas žalias - kaina paskaičiuota. O jei raudonas - kainos nėra nuo ko paskaičiuoti - nėra įvestos pirkimo sąskaitos arba vidutinė savikaina yra nulinė.
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-13 23:20
Taip atrodo, kai nėra vidutinės savikainos.

Beje, jei yra parduodama paskutinė prekė ir savikaina pasidaro nulinė, tai kaina yra skaičiuojama nuo paskutinės turėtos savikainos. Ji rodoma lauke "Skaičiavimo bazė"
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-13 23:22
Duomenų migravimas

Kadangi dingo kainų laukai iš prekių kortelių, duomenys buvo permigruoti į kainininkus.

Migruojant į kainininkus, valiuta buvo parenkama pagal paskutinę pirkimo (arba pardavimo atitinkamai) sąskaitą (nes prekių kortelėje nebuvo valiutos nustatymo) ir užregistruota fiksuota kaina.
Pilousiukas
2013-01-14 15:20
Bet dabar rasant pardavimo faktura, kartu su preke nebeiraso pardavimo kainos! Raso nulius. Tai nesupratau, dabar reiks VISA prekiu asortimenta kazkaip rankiniu budu koreguoti? Ankstesneje prekes korteleje buvo irasytos ir uzpirkimo ir pardavimo kainos.
Pilousiukas
2013-01-14 15:23
Tiesa, cia taip vyksta, kai tiesiai uzpirkimo saskaita konvertuoji i pardavimo saskaita.
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-14 17:59
Pirkimo kainos paimamos ir kuriant pirkimo sąskaitą iš pardavimo. Imama kaina, be pirkėjų grupės, nes kopijavimo metu dar nėra žinomas pirkėjas.

Ar kaina tikrai nustatyta? Ar valiutos atitinka?
Pilousiukas
2013-01-14 19:04
Yra preke, kuriai buvo nustatytos pirkimo ir pardavimo kainos. Anksciau rasant is pirkimo saskaitos i pardavimo saskaita kainos susidedavo normaliai. Dabar ka tik pabandziau be jokiu keitimu - raso nulius. Tai dabar reikes visus kelis simtus prekiu rankiniu budu perrasyti?!
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-14 19:44
Ar perskaitėte kas buvo parašyta aukščiau ir kur dabar atsirado kainos? Taip pat kas buvo padaryta su senomis kainomis?

Prekių kortelėse buvusios kainos perkeltos į kainynus (Prekės->Kainos). Susiraskite tą skyrių ir patikrinkite ar teisingai buvo perkeltos kainos. Ypač dėl valiutų.

Kai kainos buvo prekės kortelėse, jos neturėjo valiutos kodo. O tai yra blogai. Todėl šis trūkumas buvo ištaisytas. Kadangi valiutos iš niekur nebuvo galima paimti, tai ji buvo įkeliama pagal paskutinę to prekės pirkimo (arba pardavimo) sąskaitos valiutą.

Dabar valiuta kainoms yra labai svarbi, nes tik tos valiutos kainos yra paimamos į sąskaitą, kurios valiutos kainos yra nustatytos.

Taigi kuriant pardavimo sąskaitą iš pirkimo, pardavimo sąskaita kuriama LTL. Galbūt kainos nustatytos EUR? Todėl jos ir neatkeliamos.

Nueikite į kainas ir pažiūrėkite. Nieko nereikia nustatyti iš naujo, tik patikrinti bei galbūt patikslinti.
Rulita
2013-01-14 23:33
Visas šis funkcionalumas yra puiki mintis, bet dabar vietoje vienos pildomos kortelės atsiranda 3 kortelės: prekės kortelė, pardavimo kaina, pirkimo kaina. Į kiekvieną iš jų reikia įeiti atskirai, norint sukurti naują prekės kortelę su pirkimo ir pardavimo kaina. Na tai nėra labai patogu ir laiko sugaištama daugiau. Ar nebuvo galimybės kainų suvedimo ir skaičiavimo metodikos pasirinkimo palikti prekės kortelėje, tai yra vienoje vietoje?

Ačiū
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-15 11:07
OK, greitu metu bus patobulinimas, kuris visa tai palengvins.
Rulita
2013-01-15 21:04
Puiku, Ačiū :)
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-15 22:14
Jau patobulinta!

Prekės kortelėje dabar galima tiesiogiai įvedinėti / redaguoti "fiksuotas" kainas.

Jei norėsite iš kainų kažko daugiau (nustatinėti pagal antkainį ar pirkėjų grupę), tai reiks atsidaryti kainininkus.

Vėliau bus dar patobulinimų vartotojų patogumui. Pasiūlymai visada laukiami. Beje, ne tik laukiami, bet ir įgyvendinami :)
Rulita
2013-01-15 22:53
Ačiū Tomai už operatyvumą. Super :)
Jaroslavas
2013-01-16 10:12
Gerai būtų, kad atsirastų galimybė filtruoti prekes pagal jų grupę bei eksportuoti jas į xls. (taip kaip yra "prekės (paslaugos)" skiltyje, nes toje skiltyje dabar prekės eksportuojamos be kainų.)
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-16 18:57
Jau galima kainas filtruoti pagal prekės grupę bei eksportuoti kainas į xls/csv
Pilousiukas
2013-01-22 19:30
Vistiek kainu neiraso kuriant pardavimo saskaita tiesiai is pirkimo saskaitos - raso nulius ! Kiekviena preke yra ivesta skyriuje "Kainos": ten ivesta ir uzpirkimas, ir pardavimo kainu skaiciavimo metodas. Mes pasirinke "vidutine savikaina".
Taciau, jei rasau sviezia pardavimo saskaita, ir kiekviena preke ivedu rankiniu budu - kainos susiraso puikiai.
Tai kur cia musu klaida - formatuojant is pirkimo ir pardavimo - kainu nera, rasant nauja saskaita - jos yra?
Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-22 19:37
Yra dvi sąlygos: valiuta ir klientas. Kuriant pardavimo sąskaitą ir iš pirkimo, valiuta parenkama LTL, o kliento nėra. Todėl kainos parenkamos LTL 'visiems klientams'.

Jei tokių kainų nėra, tai nieko neparenkama.
Pilousiukas
2013-01-22 21:37
sorry, nesupratau arba nesusikalbame. Prie ko cia klientas-pirkejas?
1) Rasant nauja pardavimo saskaita, ir preke ivedant rankiniu budu, kainas imeta. Ir geras kainas, paskaiciuotas su antkainiu. Pirkejas i saskaita dar nebuna ivestas, t.y. sistema dar nezino kam parduosiu prekes. Bet kainas suraso. Jokiu priekaistu.
2) Uzpajamuoju preke, ta pacia, kuri jau naudota n-kartu. Is gautos pirkimo saskaitos spaudziu "sukurti pardavimo saskaita" - prekes, kiekiai yra, kainu nera. Pirkejas irgi neivestas kol kas, kaip ir pirmu atveju. Kainu nera. Ivedus pirkeja, kainos neatsiranda.

Prekes kainos aprasytos abiejose kortelese "Pardavimo kainos" ir "Pirkimo kainos". Tai kur dar ka reikia suvesti, kad ant pirkimo saskaitos paspaudus "sukurti pardavimo saskaita" gautume pardavimo kainas, kaip ir pirmuoju atveju? Jokiu pirkeju grupiu nenaudojame.

Tomas Aleksiejūnas Admin
2013-01-22 22:47
OK, bandykit dabar.
Pilousiukas
2013-01-23 09:25
Veikia, dekui!!!
Julius
2019-09-13 12:53
Dėl pardavimo kainų. Iškilo problemą, kad buvo koreguota pardavimo kainą. Ar būtų galimą sukurti stulpelį šalia pardavimo kainos, kuriame nurodytumėme nuo kada galioja kaina.
Virginijus Židonis
2020-01-23 11:01
Ar negalima būtų padaryti, kad „Pardavimo kainą“ galima būtų skaičiuoti pridedant antkainį procentais ir/arba valiuta, kai skaičiavimo bazė yra „Fiksuota pirkimo kaina“?

Dabar antkainius galima dėti tik kai bazė yra „Paskutinė pirkimo kaina“ arba „Vidutinė savikaina“.
GiedriusEG
2020-03-14 21:50
Aha būtų nice :) Nes klientai nemėgsta kai pardavimo kaina suderinta ir plaukioja dėl įvairių niuansų.

Tuomet būtų galima įvesti pirkimo kaina, automatiškai paskaičiuoti pardavimo kainą ir nuo jos duodi nuolaidas su naujuoju nuolaidų funkcionalumu.
AudriusMatulaitis
2020-08-20 09:51
Sveiki. Turiu produktą kuriam skiriasi kaina parduodamam kiekiui (pvz. kaina perkant 10vnt 2Eur, 100vnt 1Eur, 500vnt 0,5Eur), bet programoj nėra tokios skilties prekės kainos nustatyme, kad būtų galima jas diferencijuoti pagal parduodamą kiekį. Gal tai galima kažkaip paprastai padaryti, kad nereiktų kurti skirtingų kortelių skirtingiems kiekiems?
Naujausios žinutės